X OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO OPTYMIZMU

Miejskie Przedszkole nr 7 w Częstochowie od roku pracuje według programu pt. „Optymistyczne Przedszkole” autorstwa Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej. Placówka nosi miano optymistycznego przedszkola, ponieważ kształtuje osobowość dziecka w taki sposób, aby pozytywnie patrzyło w przyszłość, wierzyło we własne możliwości i potrafiło cieszyć się z sukcesów swoich i innych. 10 maja bieżącego roku przedszkole  po raz pierwszy obchodziło X Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Siedem kolorów tęczy, uśmiech na twarzy oraz niegasnący optymizm towarzyszył wszystkim cały dzień.

W tym dniu przed wejściem do przedszkola stanęło krzesło optymizmu, na którym można było przysiąść na chwilkę i zebrać pozytywne myśli. Każdy kto zawitał do przedszkola mógł wylosować optymistyczne przesłanie na dobry dzień.

Dzień rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem optymistycznego hymnu. Wszyscy ubrani na kolorowo świętowali w ogrodzie przedszkolnym i salach. Były tańce, zabawy, zawody, kolorowe balony i oczywiście optymistyczny jadłospis w tym roku - na śląską nutę. W menu w tym dniu znalazły się: sznity szmyrninte masłem,  bajlaga, kyjza , tomaty, kiszenioki, , radiski, sznytloch, tyj lub malckawa, gumiklyjzy, modro kapusta, a słodycze zastąpione były zdrowymi maszketami.

Aby na chwilę wyciszyć emocje dzieci wysłuchały bajek terapeutycznych autorstwa optymistycznych nauczycielek. Rodzice mogli podziwiać wystawę optymistycznych prac dzieci, które wcześniej zostały przygotowane.

Całej uroczystości przyświecała myśl – dobra edukacja to optymistyczne przedszkole.